Ana SayfaUncategorizedİş Hayatınıza İnterneti Dahil Edin

İş Hayatınıza İnterneti Dahil Edin

İş Hayatınıza İnterneti Dahil Etmelisiniz

Günümüz koşullarına ayak uyduramayan işletmeler, çok fazla ayakta kalamamakla birlikte, prestij kaybı yaşıyor. Eski üsul işimi yaparım, bana bir şey olmaz diyen firmalar ise, bir noktadan sonra zoraki olarak ya gelişmelere ayak uydurmak zorunda kalıyor ya da işletmesinin yok olmasını izliyor.

İnternet Kullanımı

Bilişim sektörünün attığı adımlarla, internet ve sosyal medya artık kişisel olarak da hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Herkesin elinde akıllı telefonlar bulunmaya başlarken, sosyal medyada hesabı bulunmayan kalmadı sayılır. Böyle bir durumda, işletmelerinde bu akış içerisindeki payını alması şaşırılacak bir durum değil.

Artık internet hayatımızın bir vazgeçilmezi haline gelmişken, işletmelerde kendi internet sitelerini oluşturmaya başladı. İnsanlar alışveriş de yapsa, yemek de yese, internet üzerinden gideceği yeri ziyaret ederek fikir sahibi olup ona göre planlamasını yapar hale geldi. Eğer böyle bir durumda işletmenin internet sitesi yoksa, bu da prestij kaybına yol açar oldu. Bu sebeple internet kullanımına özen göstermelisiniz. Mutlaka firmanız adına bir internet sitesi oluşturmalı, insanların firmanıza ulaşmak istediğinde alabilecekleri bilgileri sunmalısınız.

Sosyal Medya Kullanımı

Etrafınıza baktığınızda sosyal medya hesabı olmayan çok az insan olduğunu görebilirsiniz. Özellikle Facebook ve Twitter kullanımının oldukça yaygın olduğunu ve herkesin sürekli takip içerisinde bulunduğunu ise fark etmemek imkansız hale geldi. Öyle ki artık kişisel hesapların dışında, sosyal medya da hemen hemen her şirketin sayfası olduğunu ve rakip şirketler arasında sosyal medya rekabetini gözlemlemekteyiz. Her kişisel kullanıcı, sevdiği şirketin sayfasını takip etmekte ve desteklemekte, paylaşımlarıyla ilgilenmekteyken, şirketinizin bir sayfası bulunmaması, prestij kaybı olarak size geri dönmektedir. Bu nedenle mutlaka destek alarak, şirketinizin de sosyal medya hesabı olmasına özen göstermeli, iyi bir sosyal medya yönetimiyle müşteri sayısını da arttırmayı hedeflemelisiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar