Ana SayfaMakalelerİş Bulmak İçin Kullanılan Mecralar

İş Bulmak İçin Kullanılan Mecralar

Neredeyse iş arayan her bireyin çeşitli insan kaynakları platformlarında birden fazla üyeliği bulunmaktadır. Ancak bu durum iş bulmanız için yeterli mi? Sürekli güncel iş ilanlarına başvuru yapıp geri dönüş alamıyorsanız o zaman bu konuda iş bulmanıza destek olacak çeşitli mecralar devreye girmektedir. Peki, hangi mecralarda iş bulma şansınız yüksek. Gelin hep birlikte bakalım.

Linkedin ile İş Bul

Dünyada ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılan linkedin profesyonel iş ağı sayesinde bağlantılarınızla hatta bağlantılarınızın bağlantıları ile iletişime geçerek iş başvuru taleplerinizi iletmeniz mümkündür. Ülkemizde iş bulmanın çeşitli kademeleri bulunmaktadır. Öncelikle İşveren tarafından belli bir ölçüde yatırımlar gerçekleşir. Ardından bu alan istihdam edilmek üzere personel arayışı başlar. Çekirdek kadro çoğu zaman yakın eş, dost akrabalarını bu noktada devreye sokmaktadır. Bu noktadan sonra durum insan kaynakları tarafından verilecek olan iş ilanına kalıyor. Yayınlana iş ilanlarına gelen binlerce başvuru arasından sadece belli adaylar mülakata davet edilmektedir.

Böylece başvuru yapan binlerce aday bu durumdan mahrum kalmaktadır. Sosyal mecralar aracılığı ile kurulan bağlantılar bazen binlerce başvuru arasından yeni bir iş fırsatı doğurabilmektedir. İşte Linkedin gibi porfesyonel iş ağlarından bağlantı kurarak iş başvurularınızı yapabilirsiniz.

Replika İş Arama Motorlarını Takip Edin

Replika siteleri nedir diye henüz bilmeyenler için iş ilanları sitelerinin tümünden günlük iş ilanlarını tek bir mecrada yayınlayan sitelerdir. Global iş ağına sahip olan bu platformlarda aradığınız iş ilanlarına toplu olarak ulaşmanız mümkündür. Ülkemizde tüm dünyada yayınlanan iş ilanlarını tek bir mecrada toplayan replika siteler bulunmaktadır. Bu sitelerden bir kaçının ismini verecek olursak; indeed ve neuvoo bu siteler arasında başarılı uygulamalar arasındadır.

İş bulmanızı kolaylaştıracak bir diğer yöntem ise iş ilanları sitelerinin sosyal medya hesaplarını takip etmektir. Sosyal medyada paylaşılan ilanlar daha hızlı kişilere ulaşmaktadır. Sosyal medya hesaplarını takip ederek yeni yayınlanan güncel iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

İş bulmak ve güncel iş ilanlarına başvuru yapmak için isbul.net iş ilanlarını ziyaret edin.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar