Ana SayfaMakalelerİş Bir Sipariş Almaktan Çok Daha Fazlası! Garson İş İlanları

İş Bir Sipariş Almaktan Çok Daha Fazlası! Garson İş İlanları

Garsonluk sadece bir sipariş almak değildir. Eğer Garsonluk mesleğini bu şekilde hayal ediyorsanız o zaman yanılıyorsunuzdur. Günlük rutin hayatımızda her birey gibi bizlerde mutlaka haftanın belli günlerinde dışarı çıkar, dolaşır ya da oturup soluklanmak için bir mekan seçeriz. Gittiğimiz mekanlarda Garsonların nasıl çalıştığı belki de hiç birimizin dikkatini çekmemektedir.

Garsonluk deyip geçmeyin. Bugün hali hazırda özellikle de marka ve marka olma yollunda ilerleyen kurumsal firmalarda çalışan Garsonların maaşları oldukça ileri düzeydedir. Sizlerde birazdan aşağıda anlatacağımız vasıf ve kriterlere sahip olarak Garsonluk mesleği hakkında bilgi sahibi olabilir. Garsonluk iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Garson Olabilmek İçin Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Garson olabilmek için öncelikle bazı yeteneklerinizin olması gerekmektedir. Dikkat, titizlik, iletişim, çok yönlülük bu mesleğin gereklilikleri arasındadır. Bu kriterlere sahip iseniz eğer o zaman hemen Garson iş ilanlarına başvurularınızı yaparak kariyer hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Dikkat

Bir Garson adayı dikkat yönünden oldukça iyi konumda olmalıdır. Masalar arasında gelen müşterilerin ihtiyaçlarına anlık cevap verebilmek için mutlaka dikkatli ve gözlem gücü yüksek olması gerekmektedir.

Titizlik

Garsonluğun bir diğer kriteri ise kuşkusuz, temizliktir. Tırnakları elleri bakımlı, kılık kıyafeti ütülü, dış görünümüne özen gösteren, saçları derli toplu, ter kokmayan, ağız ve diş sağlığını koruyan adaylar olmaları gerekmektedir.

İletişim

İletişim, Garsonluğun vazgeçilmez ögeleri arasındadır. Garson lakayıt değil, samimi ve kelimeleriniz seçerek belli bir ses tonu ile müşterilerle iletişim kurmalıdır.

Çok Yönlülük

Garsonları ve Garson adaylarını ilgilendiren konu başlıklarından birisi de çok yönlülüktür. İnsanlarla belirli bir genel kültür ve eğitim seviyesinde olmak, pek çok teknolojiden haberdar olmak, elektronik adisyon, hesap kesme, hesap alma yönünde elektronik malzemeleri kullanabiliyor olması gerekmektedir.

Hangi Alanlarda Garsonluk Yapabilirim?

Ülkemizde Garsonluk sezonluk ve tam zamanlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bazı bölgelerde yarı zamanlı çalışma imkanı da bulunmaktadır. Kafe, restoran, lokanta, otel, çay bahçeleri, AVM’ler çeşitli organizasyon ve davetlerde çalışabilirler.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar