Ana SayfaMakalelerİş Aramalarınızda Altın Kurallar!

İş Aramalarınızda Altın Kurallar!

İş arayan adayların iş arama süreçlerinde göz ardı ettikleri bazı önemli hususları sizlerle paylaşma gereği duyuyuz. İş arama süreçleri çoğu zaman sancılı geçer. Bu durumu tetikleyen en önemli faktör, çalışan adayların bir önceki işlerinde memnuniyetsizlik, yeni bir meslek alanında iş arama gibi nedenleri sıralamamız mümkündür. İş aramalarınızda yapmanız geren en önemli adımlar şunlardır;

Özgeçmiş oluşturmaktan çekinmeyin. Çoğu iş arayan aday internet üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken, sadece üyelik gerçekleştiriyor. Fotoğrafsız bir özgeçmiş, isimsiz bir insana benzer. Özgeçmişinizde eklenmeyen kişisel bilgiler, eğitim bilgileri, iş deneyimleri size negatif olarak geri döner. Unutmayın Özgeçmişiniz sizin aynanızdır!

İş ararken isbul.net üzerinden lokasyonunuza yakın iş ilanlarını “Yakınımda İş Bul” özelliğini kullanarak listeleyebilirsiniz. Size yakın olan bir işe başvurmanız hem ulaşım açısından, hem de işverenlerin sizi tercih etmesi konusunda önemli rol oynayacaktır.

İş aramalarınızı listelerken, arama kaydınızı mutlaka kaydedin.

Size uygun iş ilanlarını üye girişinizle giriş yaptığınızda görmezden gelmeyin. Size uygun iş ilanlarına başvuru yaparak aramalarınızı hızlandırabilirsiniz.

Sitede yer alan manşet ve  vitrin ilanlarına önem verin. Bu alanda yayınlanan ilanlara başvuru yaparak şansınızı arttırabilirsiniz.

Sık sık özgeçmiş tarihinizi güncelleyin.

Tarafınıza iletilen bildirimleri kaçırmayın. İş fırsatları Size gelen bildirimlerde saklıdır.

İş ilanlarını sosyal medyadan da takip etmeyi unutmayın.

Yukarıda bahsettiğimiz kuralları gerçekleştirdiğiniz sürece iş aramalarınız çok kolay olacaktır. Kurumsal firmaların dikkatini çekmek bu saydığımız kurallarla oldukça basittir.

 

 

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar