Ana SayfaMakalelerGerçek Olduğuna İnanamayacağınız Meslekler

Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Meslekler

Büyüyünce ne olacağı sorulduğunda çocuklar; genelde doktor, öğretmen, mühendis gibi cevaplar verir. Hayal gücü geniş çocuklar için gidilecek en uç nokta astronotluktur. Yaş ilerledikçe bu hayaller giderek küçülür ve hedef para kazandıran mesleklerden öteye gitmez. İmkanlar dahilinde pek sürpriz olmayan mesleklere atılırız. Standarttan sapmaktan çekinmeyen cesur ve girişimci ruhlu insanlar hariç hepimiz, değeri maaşa göre belirlenen mesleklerden birine atılırız. Bu tekdüzelik arasında, hayal gücü en geniş olanların bile aklına gelmeyecek meslekler olduğunu biliyor muydunuz? Kimi çok keyifli, kimi rahatsız edici olsa da; gerçek olduğuna inanamayacağınız meslekler arasında hayalinizdeki işi bulacağınıza eminiz.

İlginç Meslekler

Asansör Karşılamacı Eleman

Ülkemizde bir ilke imza atan bir alışveriş merkezi, asansörü kullananları karşılayacak ve onlara ulaşacağı kata kadar eşlik edecek bir çalışan istihdam ediyor. Üstelik asansör karşılama elemanı işinden çok memnun.

Mama Gurmesi

İçeriği pek iç açıcı olmayan evcil hayvan mamalarının lezzet testini yapan ve bu konuda rapor hazırlayan kişiler olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bunu yapanlar doktora sahibi insanlar.

Canlı Yayında Ağız Şapırdatıcı Gurme

B​​​​elki de en sinir bozucu ve en ilginç mesleklerden biri olan bu iş tanımı ise şu şekilde; sosyal medya fenomenleri canlı yayında ağızlarını şapırdatarak yemek yiyor ve bu yemeğin tadı hakkında yorum yapıyor. Bu sırada da ağzının tüm şapırtısı izleyicilere ulaşıyor.

Deodorant Test Edici

Koltuk altı deodorantları, vücutta farklı bir kokuya dönüşmektedir. Bu nedenle deneklerin koltuk altını koklamak ve analiz raporu hazırlamak üzere çalışan insanlar var. Hem de uzun yıllardır.

Mobilya Rahatlığı Test Edici

Miskin ve rahatına düşkün insanlar için harika bir kariyer fırsatı! Bu insanlar; firmaların mobilyalarını farklı pozisyonlarda deneyerek rahatlığını test ediyor, tüm günü yatıp yuvarlanarak geçiriyor, üstüne bir de para alıyor!

Tuvalet Kağıdı Koklama Elemanı

Burnuyla para kazanan bir meslek grubu daha. Bu mesleğin uzmanları, tuvalet kağıdının nasıl bir kokuya sahip olduğunu test ediyor, normal dışı bir koku varsa bunu firmaya bildiriyor.

Tam Zamanlı Panda Eğlendirme Elemanı

Pandaların bakımıyla ilgilenen bu kişiler, yılın her gününü bu işe veriyor. Pandaların eğlenmesi için de ayrıca çaba gösteriyorlar. Üstelik Çin’de son derece yaygın bir meslek.

Profesyonel Uykucu

Gerçek olduğuna inanamayacağınız mesleklerden biri daha! Bu mesleği kim istemez ki? Uyku bozukluğu ile ilgili araştırma projelerinde, mışıl mışıl uyurken uzmanlar tarafından gözlemleniyor. Üstelik bu işin yıllık 15 bin dolar gibi bir geliri var.

Kulak Temizleme Uzmanı

Bir sokak sanatı olarak, gelip geçenlerin kulağını temizleyen bu meslek grubu, nesilden nesile aktarılarak günümüze dek gelmiştir.

Toplu Taşıma İtici Görevli

Özellikle kalabalık nüfusa sahip Çin gibi ülkelerde görülen bu ilginç meslek dalı, toplu taşıma araçlarına binen insanları araca sığdırmak için iten kişilerden oluşmaktadır. Bizdeki metrobüslere de lazım..

Profesyonel Yasçı

Cenazelerde ağlama işiyle para kazanan bu insanlar; ülkemizde de çok sayıda görülmekle birlikte, İngiltere’de bu iş için kurulmuş şirketler bile vardır.

Oje İsimlendirme Uzmanı

Ojelere yaratıcı isimler koyan bu insanlar; genelde reklam ve pazarlama uzmanlarıdır.

Yarış Atlarının Kan Basıncını Düşürme Elemanı

Atların yarıştan sonra şoka girmemesi ve böbreklerinin zarar görmemesi için yükselen kan basıncının düşürülmesi gerekir. Sadece bu amaç için hizmet veren at bakıcıları vardır.

Sakız Toplama Uzmanı

Gerçek olduğuna inanamayacağınız mesleklerden biri de sakız toplayıcılığı. Topluma açık alanlarda yerlere atılan sakızları toplayan bu insanlar, bizleri ayakkabıya yapışan sakız derdinden kurtarıyor.

Köpek Sörf Eğitmeni

Özellikle okyanus kıyılarında bulunan otellerde, evcil köpeklere sörf eğitimi veriyorlar. Tek kural köpeğin sudan korkmuyor olması.

Kusmuk Temizlikçisi

Lunaparklardaki hızlı trenlerde kusan sayısı oldukça fazladır. Öyle ki, pek çok lunaparkta yalnızca bu kusmukları temizlemekle görevli çalışanlar var. Şüphesiz, en iğrenç ve en ilginç mesleklerden biri de bu.

Profesyonel Sarılma Arkadaşı

Ülkemizde ne kadar kabul görür bilinmez ama; bazı ülkelerde profesyonel sarılıcılar, duygusal çöküş yaşayan insanlara sarılıp huzurlu ve güvende hissetmelerini sağlıyor, karşılığında da 100 doları bulan bir ödeme alıyor.

Bize göre en ilginç meslekler bunlar. Peki, siz hangi meslekleri icra etmek isterdiniz?

Konuya Benzer İş İlanları

İzmir İş İlanları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar