Ana SayfaHaberlerÇalışanlar İçin Uyku Kapsülleri

Çalışanlar İçin Uyku Kapsülleri

Çalışan bireyler için öğle molalarında uyku arası vermek isteyenler için geliştirilen teknolojik uyku kapsülleri binlerce insanın vazgeçilmezi oldu.

Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Çin’de hayatın her alanına hızla yayılan mobil ödeme yöntemlerinin uygulandığı “Çalışanlar İçin Uyku Kapsülleri”, ülke çapında çalışan kesim tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ülkede AVM’ler, taksiler, restoranlar, cafeler gibi işletmelerde uygulanan mobil ödeme yöntemleri, artık çalışırken öğle aralarında birkaç dakikalığına bile uyumak isteyenler içinde bir fırsat oldu.

Bir metre genişliğinde ve iki metre uzunluğundaki uyku kapsülleri, modern tasarımlarıyla adeta uzay mekiğini andırıyor.

Dünyada da gittikçe yaygınlaşan karekodlu mobil ödeme yöntemleri Çin’de yaygın olarak kullanılıyor.

Kullanıcılar banka kartı, kredi kartı veya cüzdan taşımadan ödeme işlemlerini akıllı cep telefonlarıyla yapabilmekteler.

Çin’de 800 milyon kullanıcısı olan “Wechat” uygulaması ile kapsüllerin üzerindeki karekod (QR) okutuluyor. Sonrasında cep telefonu numarası ile yapılan kayıt işleminin ardından kapı açılıyor ve uyumak için içeri giriliyor.

İçeride ne kadar süre kalınacağı uygulama tarafından hesap ediliyor. Kullanıcı, uyandıktan sonra kapsülün kapısını kapatıp ödeme yaptıktan sonra kapı otomatik olarak kilitleniyor.

Kapsül ultraviyole ışınları ile sürekli dezenfekte edilip, kullanıma hazır hale getiriliyor.

Battaniye, tek kullanımlık yastık kılıfı, kulak tıkacı gibi ürünlerin ücretsiz verildiği kapsüllerde, priz, askılık, gece lambası, mini pervane gibi ekstra araç gereçlerde bulunuyor.

Kapsüllerin yarım saatlik kullanım ücreti 6 yüen (yaklaşık 3,1 lira) fakat 11.00 ve 14.00 saatleri arası talep artışından dolayı ücret 10 yüene (yaklaşık 5,2 lira) kadar arttırılabiliyor.

Çin’in başkenti Pekin’in “Silikon Vadisi” olarak adlandırılan büyük teknoloji kompleksi “Conguansun”da kapsüllere ilgi yoğun.

Pekin ile birlikte ekonomi ve finans merkezi olan Şanghay ve diğer birçok şehirde son üç ayda 100’den fazla kapsül kuruldu.

Konuya benzer iş ilanları

İzmir iş ilanları
Dizi oyuncusu iş ilanları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar