Ana SayfaMakalelerYöneticinizle İyi Geçinmenin Yolları

Yöneticinizle İyi Geçinmenin Yolları

Günümüzde birçok insan zaman zaman çalıştığı firma veya yöneticisi ile olumsuzluklar yaşayabilir. Bu hem iş yeri içerisinde gergin bir ortamın oluşmasına, hem de çalışanların motivasyonunu düşürmeye neden olur. Çalışma ortamı içinde gerginliğe sebebiyet vermemek amacıyla hem yöneticinizle hem de diğer çalışanlarla azami oranda iyi geçinmek verimliliği artıracaktır. İş yeri ortamında huzurlu bir yaşam sürmek ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ve yöneticinizle iyi geçinmenin yolları vardır.

Öncelikle ortada işle ilgili herhangi bir hatanız var ise gizlemekten vazgeçmelisiniz. Herkes hata yapabilir; fakat bu noktada sizi diğerlerinen ayıran özellik kendinize güveninizle birlikte gelen dürüstlüktür. Hatanızı başka kişilere yüklemeden, yöneticinizle açık bir şekilde sorunu konuşup, çözüm arayışında yardımcı olmalısınız.

Sürekli ve gereksiz bir şekilde izin istemek oldukça irite edici bir durumdur. Bilhassa gerekli olduğu zamanlarda yöneticinizi izine ihtiyacınız olduğuna dair ikna edemeyebilirsiniz. Bu nedenle iş ortamında gereksiz izinler kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.
Patronunuz tarafından dikkatle takip edilen bir başka konu ise mesai saatleri içinde iş yerinde olup olmadığınızdır. Her ne kadar başarılı ve azimli olsanız da işe giriş çıkışlarınızı kontrol edemediğiniz takdirde yöneticinizle aranız açılacaktır. Bu nedenle herkes gibi giriş ve çıkış saatlerine olabildiğince riayet etmeniz gerekir.

Yöneticinizle iyi geçinmenin yolları

İş ortamında gereksiz dedikodudan olabildiğince kaçının. Yöneticinizin kulağına gitmesi durumunda sizinde işin içinde bulunmanızdan ötürü işten atılma durumunuz oldukça yüksektir.

Rekabet her zaman verimliliği canlı tutarak, üretkenliği artırır. Yalnız iş ortamında dozu kaçmış rekabet çekişmeye neden olarak huzursuzluk doğurur. Çalışma arkadaşlarınızdla ölümüne rekabete girmeyin. Tatlı rekabetin anlamını yitirmiş insanlar çekişmelere neden olarak hem kendilerine hem de çalışma arkadaşlarına zarar verir. Bunun sonucu ise mutsuzluğu doğurur. Fazla para kazanmak, fazla mutlu olmaktan daha iyi bir kavram değildir. Hem ruh, hem de fiziksel sağlığınız için öncelikle bulunduğunuz ortamda sevilir olmanız gerekir.

Patronunuzu ister sevin, ister sevmeyin saygı duymak zorundasınız. Sadece iş yaşamında değil. Özel yaşamınızda, günlük aktivitelerinizde, aldığınız eğitimde, tanıştığınız veya görüştüğünüz insanları sevmek zorunda değilsiniz. Fakat toplumun huzuru için insanlar birbirine saygı duymayı bilmelidir.

Çalışma hayatınız içinde elinizde olan tüm bu faktörlere dikkat ettiğiniz sürece keyifli bir iş yaşamınız olacaktır. Bunların ötesinde karşı taraftan gelebilecek mobbing, uygunsuz çalışma koşulları ve saatleri sizi hem bedenen, hem de psikolojik olarak yorduğu takdirde yeni bir iş değişimine kendinizi hazırlayın!

Konuya benzer iş ilanları

Emlak danışmanı iş ilanları
Fotomodel iş ilanları
İstanbul iş ilanları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar