Ana SayfaBaşarı HikayeleriTekstil İşçiliğinden, Patronluğa!

Tekstil İşçiliğinden, Patronluğa!

Hamide Sekecek, 38 yaşında, iki çocuk annesi. Kastamonu’da 21 yıldır ailesine destek olmak için tekstil işçiliğinde çalışmış. “Başkalarının işinde çalışmaktansa kendi işimde çalışırım” diyerek KOSGEB girişimcilik kursuna kaydolmuş.

Girişimcilik kursunu başarıyla bitiren Sekecek, 150binlik kredi almaya hak kazanmış. Kredisini aldığında hayallerine giden yolda ilk adımını atmış ve Mayıs 2016’da 7 kişiye iş sağlayan atölyesini kurmuş. Tekstil işçiliğinden, patronluğa ilk adımını atmış.

Zamanla işleri büyüten Hamide Sekecek; kendisine daha önceden tekstil işi yapmakta olan arkadaşını ortak etmiş. Şuan atölyesinde 83 kişinin istihdamın sağlayan Sekecek, ayda 200 bin bebek kıyafeti ürettiklerini söylüyor. Ayrıca İtalya ve İspanya’ya ihracatlarda bulunuyor.

“Kadınların Korkmasın, Güçlüyüz…”

Hayallerinin peşinden giden Hamide Sekecek, ailesinin tüm bu süreçte kendisine çok fazla destek olduğunu, başka bir firmada çalışan eşiyle daha sonrasında birlikte çalışmaya başladığını belirtti.

İş yerini; sevgi, disiplin, güven ve aile ortamı gibi kavramların üzerine kurduklarını belirten Sekecek, kadınlara anlamlı mesajlarda bulundu. Kadınların “kendilerine güvendikten sonra başaramayacağı şeyin olmadığını, yanlarında çalışanların çoğunun kadın olduğunu daha önce ev hanımlığı yaptıklarını sonradan iş öğrenip üretken hale geldiğini” söyledi. Sekecek; “kadınlar korkmasın, güçlüyüz ve istediğimiz her şeyi yapabiliriz” diye belirtti.

Konuya Benzer İş İlanları

Tekstil iş ilanları
Sekreter iş ilanları
Makineci iş ilanları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar