Ana SayfaMakalelerTek Sayfalık Özgeçmiş En İyisi

Tek Sayfalık Özgeçmiş En İyisi

Ülker’in patronu Murat Ülker, özgeçmiş hazırlayacak olan yeni mezun olmuş öğrencilere tavsiyede bulunarak, ‘Tek sayfalık özgeçmiş en iyisi’ dedi.

Murat Ülker, yeni mezun işe başlayacak öğrenciler için, sosyal medya hesabından iş görüşmeleriyle ilgili deneyimlerini paylaşarak, iş hayatına atılacaklara önerilerde bulundu.

Tek Sayfa En İyisi

Ülker, “Önceleri hep benden yaşça büyüklerle mülakat yapıyordum. Şimdi üst kademe hariç herkes benden genç. Türkçe’ye ‘kelle avcısı’ diye çevrilen headhunter’lar, avı cazip kılmak için uzun özgeçmişler yazdırıyor ama özgeçmiş rahat okunabilir yazılmışsa, hele de tek sayfa, en iyisi…” dedi.

Farklı görüş ve kültürler kurum için zenginliktir diyen Ülker, ““Sosyal geni yok saymalı. Çalışma arkadaşlarımın farklı görüş ve kültürlerden olmasının, kurumum için bir zenginlik olduğunu düşünürüm. Diploma elbette değerli ama doğru işe, doğru insan yerleştirmek daha önemli. Yıllar sonra bir iş için diplomam lazım olmuştu. Zor bulduk, küçük oğlan odasının duvarına poster yapmış. Üst seviyede mülakat karşılıklı olur. İki taraf da birbirini nazikçe tartar. Bazen başka bir şey konuşurken, farklı bir konunun gölgesinde mülakat edilir insan. Ama niyetler saklı tutulur. Stres testi veya sadakat ölçümü için kabalaşmaya varan zorlamalar da olur. Mülakat ve flört arasında kim bilir daha ne çok benzerlik var.” diyerek düşüncelerini takipçileri ile paylaştı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar