Ana SayfaMakalelerİş Arayan Adayların Gözünde Firmalar!

İş Arayan Adayların Gözünde Firmalar!

İş arayan adayların gözünde firmaların nasıl olduğunu merak edeniniz var mı? Genellikle firmalar başvuru yapan adayları tercih etmektedir. Peki, şartları biraz değiştirip ters bir perspektiften bakalım. İş arayan adayların gözünde firmalar nasıl? İş arayan adayların firmalar hakkındaki düşüncelerini olumlu ya da olumsuz etkileyen nokta nedir? İşte en çok merak edilen yönleri ile iş arayan adayların gözünde rezil ve vezir olan firmaların neden olduğu davranışlar.

İş Arayan Adayların Gözünde Firmalar

Kurumsallık

İş arayan adayların çalıştıkları ya da çalışmak istediği firmalarda ilk aradıkları unsur kurumsallık. Diğer bir adı ile marka bilinci. Marka bilinirliği yüksek olan firmalar iş arayan adaylar tarafından en çok tercih edilen firmalardır. Böylece iş arayan adayların gözünde büyüyen göz dolduran ilk intiba kurumsallık ve marka bilinirliğidir.

Lokasyon

İş arayan adayların gözünde yücelen firmaların en belirgin özelliklerinden biri de lüks bir lokasyonda, plaza, gökdelen olması durumudur. Ya da saygın bir muhitte villa tarzı da olabilmektedir. Bahçeli havuzlu, oyun alanlarının olduğu firmalar.

İyi Bir Yönetici

Yine iş arayan adayların en çok memnun olacağı iletişim kuracağı ortamda iyi niyetli ve kaliteli yöneticiler. Art niyetli, değer vermeyen bir yöneticinin çalışanlar karşısında değil üstünlüğü tamamen bir hiç gözü ile bakılmaktadır.

Maaş Beklentisi

İş arayan adaylar için geçim derdi de oldukça önemlidir. Maaş beklentisi iş arayan adayların şirketlerden beklediği önemli adımlardandır. Eğer firma kurumsallığına ve marka ismine güvenip bedavaya eleman çalıştırmaya girişiyorsa, kısa bir süre sonra çalıştırılacak eleman bulmayacağının farkında da olan firmalar maaşları adil dağıtmaya karar vermektedirler. Bu yüzden adil dağılım sağlamayan bir şirket iş arayan nezdinde bitiktir.

Manevi Duygular

Eğer bir şirket, dini bayramlarda, kutsal günlerde, milli bayramlarda, özel günlerde çeşitli jestler sağlamıyorsa personeline, bu durum personelin gözünde firmayı düşürür. Hem de öyle düşürür ki uçurumdan yer düşen ve dağılan bir kaya parçası gibi savrulup, yok olur.

İş arayan adayların gözünde firmalar bu niteliklere değer verdikleri sürece çalışanların da mutlu olacağı bilinmektedir. Bu yüzden çalışanların görüşlerinin firmalar üzerinde etkisi olduğunu da söyleyebiliriz.

Konuya benzer iş ilanları

Ankara iş ilanları
Müşteri hizmetleri iş ilanları

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar