Ana SayfaMakalelerBugünün İnancı, Yarının Gerçeğidir

Bugünün İnancı, Yarının Gerçeğidir

Okulun birinde; Okul müdürü odasına 4 öğretmeni çağırıp: “Bu okulun diğer öğretmenleri ile kıyasladığımızda en iyi öğretmenleri sizsiniz. Bundan dolayı bu yıl okulun en başarılı öğrencilerinden oluşturulacak olan 4 sınıfın başına sizleri getireceğiz. Temel amacımız öğrencileri daha da ileri seviyeye getirerek geçen yıla oranla başarılarını arttırmak.”

Öğretmenler bu fikri beğendiler. Öğrenciler ve veliler de bu karardan memnundu. O öğretim yılı sonu geldiğinde şehirde bulunan diğer öğrencilere göre okulun öğrencileri %30 daha başarılı olmuştu.

Müdür 4 öğretmeni de odasına çağırarak; Onlara: “ Bir gerçeği itiraf etmek istiyorum. En zeki öğrencilerden 60 tanesi aslında ortalama öğrencilerdi.”

Bu gerçek ile yüzleşen öğretmenler tüm öğrencilerde görülen bu üstün başarının kaynağının kendi öğretme ve yetenek kabiliyetleri olduğunu düşündüler.

Okul müdürü bir süre bekledikten sonra sözüne devam etti: “Bir itirafım daha var! Sene başında tüm öğretmenlerin isimlerini tek tek bir kağıda yazdık ve bu kağıtları bir torba içine attık. Sizin isimleriniz o torbadan rastgele seçilmişti. Siz inandığınız için başarılı oldunuz, öğrencileriniz de…”

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkanlar

Son Yorumlar