Web İçerik Editörü

0

Teknolojinin özellikle son 15 yıl içerisinde büyük ilerleme kaydetmesi sonucu artık hemen hemen her yerde internete girmek mümkün olmaktadır. İnternet kullanımının bu kadar yaygın olması da internet sitesi sektörünün büyümesine neden olmaktadır. İnternet sitelerinin muadil siteler ile rekabet içerisinde olması nedeni ile sitelerinin içeriğinin güncel tutulmasını sağlamaktadırlar. Web içerik editörleri sitelerinin içeriğinin güncel tutulması için site içerisinde özgün içerikler yayınlamaktadırlar.

Web içerik editörü olmak isteyen kişilerin iyi derecede dil bilgisi, bilgisayar bilgisi, internet kullanımı gibi yetkinliklere sahip olması beklenmektedir. Web içerik editörü iş ilanları ile  web sitesi içerik editörü iş ilanlarına başvuru yapabilmektedirler.

İnternet dünyasında gerek kurumsal gerekse bireysel milyonlarca site bulunmaktadır. Bu sitelerin yönetilmesi aşamasında internet editörü aranmaktadır. Firmalar online itibar yönetimi konusunda içerik editörleri ile iletişim içerisinde olarak internet sitelerinin prestijli olması ve arama motorlarında kolayca bulunması ve marka bilinirliğinin artmasını sağlayabilmektedirler.

Web içerik editörlüğü eğitimi almak isteyen kişiler için üniversite veya farklı bir devlet kurumu içerisinde eğitim alma imkanı bulunmamaktadır. Fakat web içerik editörlüğü ile ilgili özel kurum ve ya kuruluşların açmış oldukları kurslar mevcuttur. Web sitesi içerik editörleri genellikle Türkçe’nin doğru bir şekilde kullanılarak özgün içerik üretilmesi ve genel site şablonuna entegre edilmesi görevini yerine getirmekle sorumludurlar.

Web içerik editörlerinin çalışma ortamları ofis içerisinde olabileceği gibi freelance yani evden çalışma şekillerinde de olabilmektedir. Web içerik editörü ihtiyacı olan şirketler eleman ilanı verirken web sitesi içerik editörü iş ilanı, web editörü iş ilanı, internet sitesi editörü iş ilanı gibi başlıklar içerisinde ihtiyaç duydukları nitelikli editörleri istihdam edebilmektedirler.

İnternet sitesi editörleri mesleğe yeni başladıklarında ortalama olarak 2 asgari ücret kadar maaş alabilmektedirler. Meslek içerisinde deneyim kazanarak bu aldıkları ücretleri 4 5 asgari ücrete kadar çıkarabilmektedirler.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak