Plasiyer

0

Plasiyer bağlı olduğu firma içerisinde ürünlerin bayilere tanıtımı, siparişini ve satışını gerçekleştiren kişilerin yapmış oldukları mesleğe verilen isimdir. Plasiyerler genel olarak satış hedefine bağlı olarak bayi ziyaretleri gerçekleştirip, soğuk ve ya sıcak satış gerçekleştiren kişilerdir.

Soğuk satış kavramı; bayi ziyareti sırasında satılacak ürünler için sipariş alınıp daha sonra o siparişe göre bayiye ürün gönderimi yapılması prensibine dayanan satış politikasıdır. Sıcak satış kavramı ise bayi ziyareti sırasında kullandığı araç içerisinde yer alan ürünlerden direk bayiye satışının gerçekleştirilmesi anlamında kullanılmaktadır.

Plasiyer iş ilanları ile firmalar ihtiyaç duydukları plasiyerlere iş bul aracılığı ile ulaşabilmektedirler. Firmalar ürün satışının gerçekleştirilmesi için saha içerisinde aktif çalışabilecek nitelikli elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle  ihtiyaç duydukları plasiyer elemanları için isbul.net üzerinde verecekleri plasiyer eleman ilanları ile ilgili olarak doğru adayların yerleştirilmesi ile ilgili olarak sıkıntı yaşamamaktadırlar

.

Plasiyer eleman ilanı verirken firmaların dikkat etmeleri gereken nokta firmaları için maksimum verimi ortaya çıkaracak elemanı bulmak olmalıdır. Bu nedenle firmaların doğru elemanı bulmak için verecekler plasiyer iş ilanları içerisinde yer alan nitelikler ve iş tanımı bölümlerini detaylı olarak doldurmaları gerekmektedir.  Bu alanda tam olarak şirket içerisin kendisinden beklenen nitelikler, işin gerektirdiği özellikler , görev tanımları gibi bir çok bilgiyi bu bölümlerde adaya açıklayabilmektedir.

Adaylar ise satış iş alanında kariyer yapmak istemeleri durumunda plasiyer pozisyonunda işe başlayabilirler. Plasiyerlik mesleki yükselme açısından olanakları bol olan bir iş alanıdır. Plasiyer olarak istihdam edilmek isteyen bireyler  plasiyer iş ilanları ile mesleğe atılabilirler.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak