Özgeçmişinizi Güncellemekten Vazgeçmeyin

0

ozgecmisinizi-guncellemekten-vazgecmeyinÖzgeçmişinizi Güncel Tutmalısınız

İş bulma çabası içerisine giren ve düşlediği işi bulmak için harekete geçmiş her çalışan adayı mutlaka iş arama sitesini ziyaret ederek, ilanlarını incelemeye başlar. Öncelikli adım ise, iş bulmadan önce, özgeçmiş oluşturmak olmalıdır.

Özgeçmiş oluşturma sürecindeyse, iş bulma siteleri çalışan adayına fazlasıyla yardımcı olmakta, yönlendirmeler dahilinde doğru seçenekler sunarak doğru özgeçmiş oluşturulmasına olanak vermektedir.

CV oluşturma sayfasına giren aday, tüm adımları takip ederek, eksiksiz olmasına özen gösterecek şekilde tüm bilgilerini CV formu içerisine yazmalıdır. Tam anlamıyla CV’nin doldurulması aşamasından sonraysa aday CV görüntüle seçeneğine tıklayarak bilgilerinin yanlış ya da eksiksiz olup olmadığını kontrol etmeli, eğer bir hata varsa mutlaka yeniden düzenlemelidir. Özellikle iletişim bilgilerinin yanlış yazılması, çalışan adayının olumlu iş sürecinde dahi sorun yaşamasına neden olmakta ve işverenin kendisine ulaşmak istemesine rağmen ulaşamama sorunları yaşamasına olanak vermektedir.

Bir başvuruyu gerçekleştirme aşamasında işveren, çalışan adayını ilk defa CV’si üzerinden görecek ve CV bir nevi çalışan adayının vitrini olma özelliğini taşıyacaktır. Dolayısıyla çalışan adayı CV’sini bilinçli bir şekilde doldurmalı, iş edinmek için doğru özgeçmiş hazırlayarak işe koyulmalıdır.

Özgeçmişin doğru oluşturulmasının ardından gelecek adım ise, başvurulara başlanılan dönem ve sonrasında, iş bulma süreci içerisinde mutlaka CV’nin güncel tutulması gerekliliğidir. Süreç içerisinde sürekli güncel tutulacak olan özgeçmiş, işverenin incelemesi halinde daha fazla güven sağlayacak ve değerlendirilme imkanı daha fazla olacaktır. Öyle ki iş arama sitelerinde çok kolay bir adımla CV’nin güncellendiği anımsanırsa, bu aşama her iş arayan için mutlaka yerine getirilmesi gereken bir koşul haline gelmektedir.

Bireylerin çalışmayı hayal ettikleri işi ve iş koşullarını bulmaları için doğru adımlarla iş dünyasına atılmaları, planlı bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir ki bu adımlardan birisi de CV’nin güncel tutulması olmalıdır.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak