Kendinize Olan Güveninizi Arttırmanın Yolları

0

1- Duruşunuz dik olsun:

Duruşunuz dik olursa, ‘Hayat ile barışık ve zorluklara karşı mücadeleciyim.’ demiş olursunuz. Ralph Waldo Emerson’un bir sözünü hatırlayalım: ‘Ne olduğunuz o kadar yüksek sesle konuşuyor ki, şu an ne dediğinizi duyamıyorum.’

2- Ses tonunuza dikkat edin:

Ortama göre ses tonunuzu ve ses düzeyinizi ayarlamayı öğrenin. Etkili bir konuşmacı olabilmek için gür ses ile ve vurgulu konuşmanız gerekir.

3- Gülümseyin:

Gülümsemekten korkmayın, gülüşleriniz sahte değil samimi ve içten olsun.

4- Göz teması kurun:

Bire bir görüşmelerde öz güven eksikliği yaşayan kişiler karşısındaki kişiden gözlerini kaçırırlar. Göz teması kurmak ve aktif bir dinleyici olduğunuzu gösteren işaretler vermek iyi bir izlenim yaratacaktır.

5- Tokalaşmaya önem verin:

Tokalaşırken sert ve sıkı bir el tutuşunuz olsun. Kendinize olan güveninizi karşınızdaki kişiye bu şekilde aktarabilirsiniz.

6- Hareketli ve dolu dolu yaşayın:

Basma kalıp yaşamayın, farklı sosyal aktivitelere dahil olun ve monotonluktan kurtulun.

7- Pozitif kişilerle arkadaş olun:

Hayata olumsuz olarak bakan arkadaşlarınız ile daha seyrek görüşmeniz onların yaşadıkları olumsuz durumlardan etkilenmemenizi sağlayacaktır.

8- Risk diğer adınız olsun:

Riske girin ve riske girmekten korkmayın.

9- Enerji seviyenizi yükseltin:

Dengeli beslenmek, öğün atlamamak ve düzenli spor yapmak enerjinizi arttıracaktır. Uyku düzeninizi de ayarlamak dinç olmanız açısından önemlidir. Düzensiz saatlerde uyumak ve kalkmak yorgun, bitkin ve verimsiz olmanıza neden olur.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak