İşverenle İle İş Arayanlar Bu Zirvede Buluşuyor

0

Bursa da işverenle iş arayanı bir araya getiren 2. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması başlıyor.

 bursa-insan-kaynaklari-bulusmasi

Bursa Valiliği Bursa Büyükşehir Belediyesi Türkiye İş Kurumu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ nın organize ettiği 2 İnsan Kaynakları Zirvesi 28-29-30 kasım tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirilecek.

 Buluşmada girişimcilik, iş arama teknikleri, iş güvenliği gibi farklı konuların gündeme taşınacağı söylendi. Vali Yardımcısı Hüseyin Eren: Hedefimiz iş gücü arzı ile iş gücü talebini bir araya getirmektir. İş gücü olan üniversite öğrencileri ve teknik lise mezunlarımızın işverenlerle buluşması, mülakat hazırlıkları, başvuru yöntemleri, CV hazırlama, işe giriş gibi konularda ne yapmaları gerektiğini öğrenecekler. İstihdam fuarımıza yaklaşık 165 kurum katılacak olup 4 konferans gerçekleştirilecek. 3 Sertifikalı eğitim programı olacak ve 32 firma tarafından kendi iş yapıları hakkında katılanlara bilgi verilecektir.

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç de Bursa’nın iş hayatına önemli katkıları olacağını düşündüğü bu buluşmada girişimcilik ve iş güvenliği sertifikalı programlar gibi birçok konunun ele alınacağını, önde gelen firmalarla, birebir buluşma sağlayacağını ifade etti.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak