İşsizlere Umut Olacak Fuar

0

İŞKUR il müdürlüğü ve tüm sanayi ve iş adamları derneği tarafında 19-21 Aralık Tarih’lerinde Erzurum Atatürk üniversitesinde sürekli eğitim merkezinde düzenlenecek konferansta bölge halkına 10 bin kişilik istihdam hedefleniyor.

issizlere-umut-olacak-fuar

İnsan kaynakları ve istihdam fuarında Ağrı Kars Erzurum Artvin Bayburt ve Erzincan’dan katılım olması sağlanacak. Fuarda işsizlerle işverenler kamu kurumları yerel yönetimleri işçiyle buluşturup onlara mesleki eğitim verecekler.Erzurum vali yardımcısı Ertuğrul Egemen İŞKUR Erzurum Bölge Müdürü Tacettin Ötügen ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Egemen gecen sene açtığımız istihdam fuarında 40 firma ile 3700 iş arayanın katıldığını hatırlatırken bu yıl bu rakamı 10 bin üstünde olmasını hedeflediğini belirtti. Ertuğrul fuarda bu yıl en az 100 firmanın stant amcasını beklediğini dile getirdi.

İŞKUR Erzurum bölge müdürü Ötügen amaçlarını bölge halkını kaldırmak işsizle İş Vereni buluşturarak bölgede istihdamın artışının sağlanması. Ötügen Fuarda işsizlerin işverene nasıl başvuracaklarını nasıl CV hazırlayacaklarını ve nasıl iş bul’a bileceklerini aktardı.

TÜMSİAD Şube Başkanı Cafer Burucu gecen yıl fuarda burada Herkese iş var sloganıyla yola çıktılarını hatırlattı sözlerine şöyle devam etti.

Kabiliyetleri olup ta sektörlerden haberleri olmayan o kadar işsizler var. Bu konularda onları firmaların insan kaynaklarıyla bire bir görüştürerek bilinçlendirmeği hedefliyoruz. Burucu fuardan önce işsizlere 6 farklı dalda mesleki eğitim verip işsizlerin meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamayı hedeflediğini belirtti.

Burcu işsizlerin bu istihdam fuarında bölgeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi alabileceklerini ve bu firmaların mesleklerine göre açtıkları kurslara katılarak kendilerine iş imkanı sağlayacaklar.

Fuar 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak kapanış konuşmanın ardından son bulacak. Erzurum Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, İŞKUR Bölge Müdürü Tacettin Ötegen VE TÜMSİAD Şube Başkanı Cafer Burcu Bu yılki fuarda bütün katılımcı işsizlerin iyi bir iş bulmasını temenni ettiler. Toplantıdan sonra verilen kokteylde fuara katılacak firmalara bölgeler hakkında bilgi verildi.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak