İş Yerinizde Temponuzu Arttırın

0

temponuzu-arttirin

Çalışan bireyler belli bir noktadan sonra ilk günlerdeki heyecanlarını, isteklerini zamanla kaybetmeye başlarlar. Pek çok şey monotonlaştığı gibi, aynı şeyleri her gün yapmak da çalışan bireyleri sıkmakta ve iş tempolarını düşürmektedir. Peki, verimimizin ve tempomuzun düşmemesi için neler yapmalıyız?

Sabahları normalden daha erken kalkarak kahvaltı süremizi uzatabilir, haberlere veya ilgimizi çeken videolara bakabiliriz. Sahil kenarında veya yeşil bir alanda yürüyebilir, spor yapabilir veya farklı mekanlarda kahvaltı yapabiliriz. Yani sabahları işe giderken yapmadığımız şeyleri, kendi zevkimize göre bu küçük aralara sıkıştırabilir, böylece az da olsa sabahki monoton düzenimizi kırabiliriz.

İş yerimizdeki çalışma masamıza dikkatimizi dağıtmayacak şekilde ufak tefek süs eşyaları, bitki, dijital saatler, ufak atıştırmalıklar koyabiliriz. Özellikle bu noktada pek çok çalışan üzerinde verimi aşırı arttıran kum saatleri tercih edilmektedir. Uzmanlara göre sürekli olarak akan zamanı, somut olarak gösteren kum saatleri çalışanlar için hem tempo hem de verim arttırıcıdır.

Öğle aralarını sadece yemeğe ayırmamalıyız. Bu aralarda alışveriş veya küçük yürüyüşler yapabilir, az da olsa zihnimizin dağılmasını sağlayabiliriz. Özellikle tempolu müzikler dinleyebilir veya imkanımız varsa 20 dakikalık bir süre için uyuyabiliriz.

Çıkış saatimize kadar sürekli çay, kahve gibi içeceklerden ziyade taze sıkılmış meyve sularına öncelik verebiliriz. Ayrıca ara ara kuru yemişler tüketerek de enerji kaybını en aza indirebiliriz.

İzin günlerimizi doğru zamanda almalı ve doğru bir şekilde planlamalıyız. Aşırı uzun ve aşırı kısa izinler iş hayatınızı olumsuz etkilemektedir. Doğru zamanda alınmayan izin günleri ise size hiçbir fayda sağlamamaktadır. Örneğin bayram izninden birkaç gün sonra yıllık izin kullanmak gereksiz ve yanlıştır. Bu saydığımız noktalara dikkat ederek iş yerinizde temponuzu arttırın ve daha verimli bir yaşama adımınızı atın.

Tempomuzu düşüren en büyük ve aslında en önemli etkenlerden biri de kendimize iyi bir hedef belirleyememektir. Sürekli yükselmeyi hedefleyen ve tabi ki işini severek yapan bireylerin motivasyonu asla düşmemekte, hatta yükselmektedir. Hep aynı pozisyonda kalmayı hedeflemek sizi monotonluğa iten en önemli sebeplerden biridir.

The following two tabs change content below.
"SEO Specialist - AdWords - Editör" at Sanat Duvarı
Paylaş.

Yazar Hakkında

"SEO Specialist - AdWords - Editör" at Sanat Duvarı

Bir Cevap Bırak