İş Güvenliği Uzmanlarına Kötü Haber

0

Günümüzde pek çok kişinin rağbet gösterdiği iş alanlarından biri de İş Güvenliği Uzmanlığı. Bu alanda açılan okular, kurslar, sertifika programları son yıllarda giderek artmakta ve yeni bir iş alanı olarak büyümeye devam etmektedir. Sadece binlerce lira ödeyerek sertifika alıp bu alanda çalışmak isteyen 250 binden fazla insan var. Her iş yerinde bir iş güvenliği uzmanı bulunması şartı konularak, bu mesleğin çalışma alanı da bir hayli genişledi. Talepler de bu yönde daha da fazla artmaya başladı.

Ancak Danıştay 10. Dairesinin yaptığı açıklamaya göre artık bu meslek dalında sadece mimarlar, mühendisler ve teknik ekipler tarafınca yapılacak bir iş olduğu kararına vardıklarını belirttiler. Bu mesleği yapmak için bu konu alanında bir mesleğin icra edilmesini zorunlu tutan Danıştay 10. Dairesi iş kazalarını önlemek amaçlı profesyonel insanların iş başına geçmesine karar verdi.

Danıştay 10. Dairesi Türkiye’nin en yüksek iş kazaları oranına sahip olmasından dolayı böyle bir karara varıldığı ifade edilirken bu alanda çalışacak insanların önü daraltılmış oldu. İş güvenliği uzmanı olmak isteyen binlerce insanın hayalleri suya düştü.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak