Çekiçi İlan Vermenin Yolları

0

İşletmeniz için kaliteli eleman bulmak kaliteli bir ilan vermekten geçer. Genellikle iş ilanlarında rağbet büyük firmalara yoğunlaşmaktadır. Ama küçük şirketlerin de kaliteli eleman arayışları hayli yüksektir. Kaliteli bir ilan verdiğiniz zaman tüm iş arayanların ilgi alanına girme olasılığınız yükselecektir.

Çekici Bir İş İlanı Nasıl Oluşturulur?

– İş alanlarında çok farklı pozisyonlar ve sorumluluk alanları vardır. İstediğiniz elemanı yerleştireceğiniz pozisyonu net bir şekilde belirtmeniz potansiyel eleman kitlenizin dikkatini çekmeniz açısından size yardımcı olacaktır. Vereceğiniz ilanda pozisyonun yükümlü olduğu sorumluluklar hakkında detaylıca bilgi verin. İstediğiniz elemanın hangi niteliklere sahip olması gerektiği ve istediğiniz sertifika gibi belgelere de yer vermek sizi doğrudan aradığınız elemana ulaştırmakta yardımcı olacaktır.

– İlanınız ne kadar samimi ve eğlenceli olursa insanların bakış açısı değişecek, size olan güveni de artacaktır. İnsanlar küçük işletmeleri pek fazla önemsemeyerek büyük ve kurumsal şirketlere yönelirler. Halbuki bu kurumsal şirketler de kariyer yapmış kalifiye elemanları bünyelerine katmak istediğinden, bu şirketlere girmek hayli zordur.

– İlan başlığınız ne kadar dikkat çekici olursa ilanınızın görüntülenme olasılığı bir o kadar yükselir. Dikkat çekmek absürt rakamlar, harfler yazmak anlamına gelmiyor tabiki. İlan başlığını pozisyonunun derecesine göre, sektörünüzdeki kurumsal firmalarınki gibi belirleyin.

– İstediğiniz elemanın pozisyonundaki bir kişinin bir gün boyunca neler yapması gerektiğini bir metin ile net bir şekilde açıklayın. Onun pozisyonundaki insanlar ne yapar, sizin istedikleriniz neler, hangi işlerle meşgul olacak gibi soruların yanıtlarını detaylıca yazmalısınız.

– İşi yapmak için belli bir eğitim gerekiyorsa bunu mutlaka belirtin. Hangi okuldan mezun olmalı, hangi eğitimlere sahip olmalı, hangi yeteneklerin kesinlikle bulunmasını istiyorsanız mutlaka bunları belirtmelisiniz ki direk hedefinize ulaşabilesiniz.

– İstediğiniz eleman hakkında detaylıca bilgi verdikten sonra sıra kendinizi tanıtmaya geliyor. Kendinizi doğru bir şekilde tanıtmanız kişilerin de aradığı ve istediği gibi bir kuruma iş başvurusu yapmalarına imkan sağlayacaktır. Kendiniz hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra iletişim bilgilerini de dikkatlice yazın. Sizlere ulaşmak isteyen insanların doğru bilgilere ulaşması açısından bu bilgileri eksiksiz girmeniz çok önemlidir.

Binlerce işsiz insanın bulunduğu ülkemizde birçok eleman arayan insanlar da bulunmaktadır. Fakat aralarında iletişim kurmak söz konusu olduğunda isbul.net gibi kariyer siteleri kurtarıcı pozisyonunda yardımlarına koşuyor. İş arayan ve eleman arayan insanları buluşturan bu kariyer siteleri istihdam sürecinde insanların yardımına koşarak işlerinin kolaylaşmasını sağlıyor.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak