Beyin Gücünü Geliştirme

0

Alman Focus dergisi; Beyni daha etkili kullanarak düşünce gücünü etkili kullanabilmenin yollarını açıkladı. Daha geniş & perspektif düşünebilme konusunda size yardımcı olacak, düşünce gücünüzü ve algılamanızı geliştirecek yöntemler;

1- Duş alırken gözleriniz kapalı şekilde duş alın. Kullandığınız lif, sabun ya da şampuanınızı gözünüz kapalı olarak bulmaya ve kullanmaya çalışın. Bu eylem dokunma duyunuzu geliştirecektir.

2- Aktif olarak sol elinizi kullanıyorsanız, gün içinde yaptığınız işlerde ters elinizi kullanın. Diş fırçalama, saç tarama, yemek yeme gibi eylemlerde bunu uygulayabilirsiniz. Böylece beyninizin farklı bölgeleri çalıştırılmış olur.

3- Her gün evden çıkıp işe giderken kullandığınız yol güzergahını değiştirin.

4- Araç kullanıyorsanız, aracınıza bindiğinizde gözlerinizi kapatarak kontağı çevirin, radyonuzu gözünüz kapalı açmaya çalışın ve yoğunlaşın.

5- İş hayatında yaptığınız işleri bazen sırasını değiştirerek gerçekleştirin. Sürekli aynı iş temposunda hareket etmeniz monotonluğa ve tek düze düşünceye neden olacaktır.

6- Farklı kokular kullanın. Taze ve hoş gelen kokular yeni fikir ve düşünce çağrışımlarını yaratacaktır.

7- Sık sık aynı yemekleri yapıyorsanız farklı tatlar ve farklı tarifler deneyin. Yaratıcılığınızı öne çıkarın.

8- Yemek yerken hep aynı yerdeki sandalyede oturmayın, farklı sandalyelere oturarak düzeni değiştirin.

9- Teybe çok farklı ve tiz sesler kaydedin. Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde hangi sesin neye ya da kime ait olduğunu tartışın ve bulun.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak