Açılın Ben İnfografik Bir Özgeçmişim !

0

İş ilanlarını arayıp, bulduğumuz işe başvuruyu hazırladığımız özgeçmiş ile yaparız. İş ilanında ki niteliklerle bizim özgeçmişimiz ne kadar uyuşursa o kadar iyi sonuç alırız.

Özgeçmiş ve ön yazı iş hayatımızda ki en önemli araçtır. Doğru özgeçmiş hazırlamak için yüzlerce yazı, seminer ve eğitim bulabilirsiniz. Başvurulan iş ilanına göre özgeçmiş hazırlamak için neredeyse kılı kırk yaranlarımız var. Ne yapsak ne etsekde şu özgeçmişimizi diğerlerinin önüne geçirsek, nasıl bir özgeçmiş yapsakta bu işi biz alsak diye emek veririz.

Bu grup iş arayanların aksine özgeçmiş hazırlamanın bir formalite olduğunu düşünenlerde var elbet. Ama çok yanıldıklarını belirtelim. Tipik bir özgeçmiş kişinin iş deneyimi ve eğitim bir özetini içermektedir. İyi tasarım özgeçmişinizi öne çıkarmak için harika bir yoldur. Özgeçmiş o kadar ciddiye alınan bir mevzu olmuş ki teknoloji özgeçmişlerimize de el atmış. Başarılı şirketler yeni fikirleri olan, yaratıcı ve kendi bakış açılarını zenginleştirecek kişileri tercih ediyor. Böyle olduğunu düşünenler, ve CV’leriyle fark yaratmak isteyenler, meslekleriyle ilgili yeteneklerini de gösterebildikleri sıra dışı çalışmalar yapabiliyor. Grafikerler, yazılımcılar, tasarımcılar, stilistler ve reklamcılar bu mesleklere örnek olarak gösterilebilir. Artık infografik özgeçmişlerin örnekleri çoğalmaya başladı. Yaratıcılıkta sınır tanımayan infografik özgeçmişler yaratıcı iş ilanlarını gölgede bırakmaya başladı.

İnfografik, bilginin görsel olarak ifade edildiği ve grafikler aracılığı ile aktarıldığı bir sunum şeklidir. Yaşadığımız çevreyi, etkileşimde bulunduğumuz her şeyi daha iyi anlamanın ve hayatı kolaylaştırmanın bir yoludur.
İnfografik özgeçmiş tarzı ise, bir word dosyası ve içine yazılan bilgilerden ziyade görsel yönü kuvvetli ve grafik odaklı bir özgeçmiş yaratmanıza fırsat veriyor. İnfografik özgeçmiş hazırlamak için grafik tasarım bilginiz yok ise internet üzerinde sizin için bu işi yapan bazı websiteler mevcut.

Fransa’da yaşayan ve aradığı işi bir türlü bulamayan Philippe Dubost’un infografik özgeçmişi gelmiş geçmiş en iyi özgeçmiş olarak tarihe geçti. Bir alışveriş sitesinin benzeri formatında bir özgeçmiş düzenleyen Dubost kendisini de sitede satılan bir ürün gibi tanıttı. Dubost özgeçmişine “alıcılar” için bir de not ekledi: “Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.” Hazırladığı özgeçmişte Dubost’u tıpkı bir ürün gibi sepete ekleyip, fotoğraflarını görüntüleyebiliyor, referansları ve yaptığı işleri de tek tek inceleyebiliyorsunuz.

Anlaşılan ekmek aslanın midesini geçeli hayli zaman olmuş. İş ilanlarına başvururken her zamankinden biraz daha dikkatli ve gayretli olmak gerekiyor.

Birkaç tane infografik özgeçmiş paylaşıyoruz sizinle. Keyfini çıkarın.

İş arayışınızda istediğiniz iş ilanlarına daima isbul.net ‘te bulabileceğinizi unutmayın.

2 3 420 9101

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak