6 Yıl Erken Emeklilik Müjdesi

0

Maliye Bakanlığı üç çocuğu olanlara vermeyi planladığı teşvik için yeni formül buldu. Bakanlık yaptığı açıklamada teşviği nakit vermek yerine gelir vergisinde yapacağı düzenleme ile teşvik verecek. Bunun dışında bir düzenleme de çalışan annelere geliyor. Çalışan anneler hakkında yapılacak düzenlemeye göre 3 çocuk sahibi anneler 6 yıl erken emekli olabilecekler. Maliye bakanlığı 3 çocuk sahibi annelerin 6 yıl borçlanabileceğini ve daha erken emekli olabileceğinin sinyallerini verdi. Daha önce Alie ve Sosyal Politikalar Bakanlığının nakit teşvik isteğini geri çeviren Maliye Bakanlığı, nakit teşviklerin devlet için yük olduğunu ve teşvik için farklı yöntemler uygulanabileceğini belirtmişti.erkenemeklilik-isbul

Emeklilikte Kademeli Dönem

Yapılan bir diğer değişiklik çalışmasına göre çocuk sayısına göre daha erken emekli olma şansı getirilecek. Fakat bu konuda son karar yine Bakanlar Kurulu kararının ardından netleşecek.

Erken emeklilik sadece çocuk sayısı ile de sınırlandırılmayacak. Çocuk sahibi anneler için, çocuklarının belli yaşa gelmesi durumunda yarı zamanlı (part time) çalışma modelini tercih edebilecekler. Borşlanma durumundan yararlanabilmek için kişilerin çocuklarını sigorta tescil tarihinden sonra doğmuş olma şartı getirilmektedir.

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak