12 Bin Kişiyi İşten Çıkaracaklar!

0

Amerika’nın teknoloji devi İntel, aldığı radikal karar ile dikkatleri üzerine çekti. Önümüzdeki yılın ilk yarısında 12 bin çalışanını işten çıkaracağını duyuran İntel, bu rakamla toplam iş gücünün yüzde 11’i ile yollarını ayırma kararı almış oldu. Amerika’nın en büyük şirketlerinden biri olan İntel’in bu kararı almasındaki baş gerekçe olarak şirketin yeniden yapılandırmaya gittiği,  bulut(cloud) ve akıllı telefon teknolojilerine ağırlık vereceği gösterildi.

Yeniden yapılandırma ile şirketin gücünü daha da arttıracağını belirten yetkililer, PC uygulamalarından çok akıllı telefon uygulamalarına ağırlık vereceğini açıkladı.

2

 

Teknoloji Devi İntel’den Radikal Karar

Yeniden yapılandırmanın daha verimli ve karlı olacağını söyleyen yetkililer çalışma gücünün yüzde 11’i ile yollarını ayırma kararını önümüzde yılın ilk yarısına kadar tamamlayacaklarını açıkladı. Veri ve internet tabanının şirketlerin büyümesinde başlıca unsur olduğunu belirten şirket, bu sayede geçen yıl yüzde 2.2’lik bir büyüme yaşadıklarını belirtti.

İşsiz Kalan 12 Milyon Kişi Ne Yapacak?

Amerika’nın en büyük kazanca sahip firmasının verdiği bu kararda büyüme hızının yükseleceği söylenirken, akıllarda işsiz kalan çalışanların ne yapacağı sorusu kaldı.

 

 

 

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Cevap Bırak